fbpx

Miło mi Cię poznać.​

Nazywam się Jarek Lis. Jestem terapeutą, specjalizuję się w terapii indywidualnej oraz w pracy z parami w kryzysie i na krawędzi rozstania.

Pomagam dokonać zmian na głębokich poziomach, tak aby pomóc Ci w jak najszybszym odzyskaniu kontroli nad życiem.

Pary uczę komunikacji oraz przyglądamy się które aspekty Twojej historii wciąż odzywają się zbyt dużym echem w Twoim życiu.

W tym celu doskonalę swoje umiejętności, które moim zdaniem, najlepiej wspierają proces transformacji reaktywności w spokój, poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzną miłość do siebie i partnera.

Uczę także komunikacji między partnerami. 

Terapia indywidualna

W terapii indywidualnej skupiamy się na odkryciu emocji wyzwalanych przez różne wydarzenia w Twoim życiu oraz na najszybszym możliwym wyciągnięciu Ciebie z reaktywności trudnych czy traumatycznych przeżyć.

Wspólnie pracujemy aby Twoje wspomnienia stały się tylko wspomnieniami i przestały blokować Ciebie w doświadczaniu pełni życia, na którą zasługujesz.

Pracując w oparciu o style przywiązania, pracę z podświadomością, System Wewnętrznej Rodziny (IFS) poszukujemy Twoich zasobów i wewnętrznego poczucia miłości.

Jeśli chcesz poczuć różnicę już na pierwszych spotkaniach zapraszam do wspólnej pracy.

Jestem ogromnie zaszczycony możliwością pracy z Tobą.

Terapia dla par

Trudności pojawiają się, kiedy partnerom zaczyna brakować umiejętności do bezpiecznej komunikacji tego co im nie pasuje oraz tego czego by oczekiwali od partnera.

W takich sytuacjach pojawiam się ja, aby pomóc Wam zbudować most porozumienia.

Czasami, trudności wynikają z trudnych przeżyć w dzieciństwie, albo pewnych braków umiejętności, których nie byliśmy w stanie zaobserwować w rodzinnym domu. W  takich momentach, kiedy to jest potrzebne, sięgam po narzędzia do pracy indywidualnej w obecności drugiej osoby. 

Możliwość zobaczenia i usłyszenia z czym boryka się druga osoba, jest niezwykle emocjonalnym oraz łączącym oboje partnerów procesem. Zamiast “było fajnie” macie możliwość doświadczenia i zobaczenia emocji jakie towarzyszą drugiej osobie podczas pracy wewnętrznej.

Pozwala to obudzić od dawna uśpione poczucie bliskości, a czasami pozwala partnerom odczuć bezpieczeństwo, które zniknęło, a za którym tęsknicie.

W celu odbudowania Waszej bliskości stosuję różne metody pracy:

  • Zaczynając od metody pracy z parą w kryzysie stworzoną przez Terry Reala
  • Poprzez pracę z Wewnętrznym dzieckiem, czyli uproszczonym modelem IFS’u (System Wewnętrznej Rodziny)
  • Rozwijam moje umiejętności w pracy modelem IFS (Internal Family Systems) – SWR (System Wewnętrznej Rodziny)
  • Staram się tworzyć dla Was bezpieczne warunki do pracy wewnętrznej używając NVC (Pokojowego Stylu Komunikacji – tzw. Porozumienia bez Przemocy)
  • Dzielę się także własnymi doświadczeniami z mojej drogi, którą kroczę używając tych samych narzędzi jakimi pracuje z Wami

Wychodzę z założenia, że nasze doświadczenia, które wynosimy z domu, są bardzo istotne dla naszego przetrwania w domu za młodu. Często okazują się jednak blokujące, kiedy tworzymy nowy związek. Towarzyszące naszym doświadczeniom emocje mogą nas blokować przed wyciągnięciem wniosków i pozostawieniu doświadczeń w przeszłości.

Kiedy emocje są zbyt potężne bardzo często następuje ich zamrożenie w ciele. Blokuje to nas na naszej drodze ku lepszemu poznaniu siebie.

Będę zaszczycony możliwością odkrywania Waszych historii i wdzięczny za możliwość bycia świadkiem Waszych przemian.

Do zobaczenia!

Bycie w związku, relacji w większości przypadków wyzwala w nas niedokończone sprawy z dzieciństwa. Mogą się uruchamiać traumy lub trudne przeżycia, które łatwo zaobserwować patrząc przez pryzmat stylu przywiązania.

 

 

Zamiast opowiadać i tkwić w niedokończonych latami emocjach czy wspomnieniach, oferuję szybką przemianę bez długich godzin spędzonych na analizowaniu.

 

 

Jeśli będziesz chcieć, mogę także pokazać jak doszło do stworzenia takiego sprzężenia w Twoim życiu, jednak jeśli wolisz się skupić na pójściu w końcu do przodu. Zapraszam na spotkanie.