fbpx

Miło mi Cię poznać.

Nazywam się Jarek Lis. Jestem terapeutą specjalizującym się w pomocy parom w kryzysie oraz na krawędzi rozstania.


W tym celu doskonalę swoje umiejętności w narzędziach, które moim zdaniem najlepiej wspierają proces komunikacji między partnerami. 


Bycie w związku, relacji pozwala nam uwidocznić elementy naszych zachowań, które nieświadomie przyjęliśmy jako coś naturalnego w domu, w którym się wychowywaliśmy. Powtarzając te wyuczone zachowania możemy nie być świadomi, że to co działało w naszym rodzinnym domu, nie sprzyja nam w naszym nowym związku. 


Trudności pojawiają się, kiedy partnerom zaczyna brakować umiejętności do bezpiecznej komunikacji tego co im nie pasuje oraz tego czego by oczekiwali od partnera.

W takich sytuacjach pojawiam się ja, aby pomóc Wam zbudować most porozumienia.

Czasami, trudności wynikają z trudnych przeżyć w dzieciństwie, albo pewnych braków umiejętności, których nie byliśmy w stanie zaobserwować w rodzinnym domu. W  takich momentach, kiedy to jest potrzebne, sięgam po narzędzia do pracy indywidualnej w obecności drugiej osoby. 

Możliwość zobaczenia i usłyszenia z czym boryka się druga osoba, jest niezwykle emocjonalnym oraz łączącym oboje partnerów procesem. Zamiast “było fajnie” macie możliwość doświadczenia i zobaczenia emocji jakie towarzyszą drugiej osobie podczas pracy wewnętrznej.

Pozwala to obudzić od dawna uśpione poczucie bliskości, a czasami pozwala partnerom odczuć bezpieczeństwo, które zniknęło, a za którym tęsknicie.W celu odbudowania Waszej bliskości stosuję różne metody pracy:

  • Zaczynając od metody pracy z parą w kryzysie stworzoną przez Terry Reala
  • Poprzez pracę z Wewnętrznym dzieckiem, czyli uproszczonym modelem IFS’u (System Wewnętrznej Rodziny)
  • Rozwijam moje umiejętności w pracy modelem IFS (Internal Family Systems) – SWR (System Wewnętrznej Rodziny)
  • Staram się tworzyć dla Was bezpieczne warunki do pracy wewnętrznej używając NVC (Pokojowego Stylu Komunikacji – tzw. Porozumienia bez Przemocy)
  • Dzielę się także własnymi doświadczeniami z mojej drogi, którą kroczę używając tych samych narzędzi jakimi pracuje z Wami

Wychodzę z założenia, że nasze doświadczenia, które wynosimy z domu, są bardzo istotne dla naszego przetrwania w domu za młodu. Często okazują się jednak blokujące, kiedy tworzymy nowy związek. Towarzyszące naszym doświadczeniom emocje mogą nas blokować przed wyciągnięciem wniosków i pozostawieniu doświadczeń w przeszłości.

Kiedy emocje są zbyt potężne bardzo często następuje ich zamrożenie w ciele. Blokuje to nas na naszej drodze ku lepszemu poznaniu siebie.


Będę zaszczycony możliwością odkrywania Waszych historii i wdzięczny za możliwość bycia świadkiem Waszych przemian.


Do zobaczenia!